Çocuk kıyafetleri seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Evlilik yaparken çoğumuzun hayali çocuk sahibi olmaktır. Ancak çocuk sahibi olduktan sonra anne baba olarak çocuklarımızın yediği yiyeceklerden oynadığı oyuncaklara kadar her detayına dikkat etmeliyiz. Çocuk kıyafeti almakta ne var, dememeliyiz. Gün içerisinde temas ettiği her detay nasıl ki çocuğumuzun sağlığı için önemliyse giydiği giyecekler de bir o kadar önemlidir.

 Çocukların cildi biz yetişkinlerin cildi kadar dayanıklı değildir. Daha hassas oldukları için de alerjiye daha çok yatkınlık gösterirler. Alerji oluşmaması için kıyafetlerin içeriğine bakmak gerekmektedir. Yün içeriği bulunan kıyafetler cildi hassas olan kişilerde alerjiye ve kaşıntıya sebep olabilir. Hatta egzama, rozasea, dermatit gibi cilt hastalığı bulunan çocuklarda bu hastalıkları tetikleme etkisi görülebilir. Bu nedenle pamuk içerikli giysiler tercih edilmelidir. Ve alerjisi olan çocukların giysileri sıvı deterjanlarla ve uzun durulama olacak şekilde yıkanmalıdır.

 Çocuk kıyafeti seçilirken kolay giydirilebilir olması da önemlidir. Genelde çocuklar kıyafet giyip çıkarmayı pek sevmezler ve bu değişim sırasında huzursuzlanarak annelere zorluk çıkartırlar. Bu sürenin kısa olması için düğmeli kıyafetler yerine çıtçıtlı giysiler, yuvarlak yaka bluzlar yerine omuzdan çıtçıtlı bluzlar tercih edilebilir.

 Çocukları yazın güneş çarpmalarında korumak için şapka kullanımı oldukça önemlidir. Çocuğunuzun şapka kullanımına alışması ve sevmesi için onun hoşuna gidecek desenler seçmeye çalışmalısınız. Kışın kullanılan bere ve atkı, bazı çocukların asla takmak istemediği aksesuarlardır. Yine bu aksesuarları kullanmalarını sağlamak için alınacak ürünler çocuklara seçtirilebilir.

 Çocuklarımız gün içinde yetişkinlerden daha fazla enerji harcarlar ve hareket halinde oldukları süre oldukça uzundur. Bu sebeple gün içinde rahat etmeleri için çocuklara alınan kıyafetler bedenlerinden birazcık bol olmalıdır, kesimleri rahat olmalıdır. Hareket ederken çocuk için kısıtlama oluşturmamalıdır.

 Çocuk kıyafeti satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter, kıyafet alınırken çocuğun yaşı değil kilosu ve boyu baz alınmalıdır. Bazı çocuklar yaşıtlarına göre daha çok gelişmiş ya da gelişimi geri kalmış olabilir. Bu nedenle yaşa göre yapılan alışveriş bizi yanıltabilir.

 Çocuk kıyafeti seçerken çocuğunuzun koparabileceği aksesuarlar ya da küçük parçalar içeren (düğme vb.) kıyafetler tercih edilmemelidir. Bunlar çocuk için yutma tehlikesi oluşturur.

 Pantolon gibi ürünler alınırken çocukların ölçüleri hızla değişeceği için beli lastikli olanlar tercih edilmelidir. Çocuk çoraplarında ise sıkı lastikli olanlar yerine esnek boğazlı olanlar tercih edilmelidir.

 Çocuklarda ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Yanlış seçilen bir ayakkabı çocuğunuzun içe ya da dışa basmasına sebep olabilir. Bu nedenle ayakkabı alınırken ayak gelişimini olumlu yönde etkileyecek anatomik yapıya uygun ayakkabılar tercih edilmelidir.

Çocuklarımıza en uygun kıyafetlerini Aras Baby kalitesi ve profesyonel ekibiyle birlikte geleceğimiz olan çocuklarımız için üretmektedir. Çocuklarınızın sağlıklı ve mutlu bir gelecek için kıyafetlerini satın alırken Aras Baby kalitesi ile gözünüz arkada kalmayacaktır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir